AKP Trabzon Ortahisar İlçe Yöneticisi Tufan Uzlu, sosyal medya hesabından referandumla ilgili “Kanınızla banyo yapmayan soysuz köpektir” tehdidinde bulundu.

Facebook hesabında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğrafını ve “Evet” yazısını paylaşan Uzlu, sosyal medyadaki paylaşımı sebebiyle referanduma ilişkin başlayan “Evet”, “Hayır” tartışmalarında 15 Temmuz hatırlatması yaparak tehditler savurdu.

Bu yazıyı sen yazdın iddiası

Birgün’den Burcu Cansu’nun haberine göre, Uzlu, sosyal medya hesabı Facebook’tan, “noktasına virgülüne dokunmadığını” iddia edip, yıllardır CHP’ye oy vermiş 64 yaşındaki bir kişiye ait olduğunu iddia ettiği bir yazıyı paylaştı. Yazıdaki, “Ben 64 yaşında CHP’li sol görüşlü bir insanım. Şu ana kadar Ak Parti’ye ve Tayyip Erdoğan’a karşı içimde hep bir nefret vardı. Tayyip Erdoğan giderse vatan gider ülke gider millet gidermiş doğruymuş yemin ederim rahat batmış bize. Bizimkiler Berkin Elvan için ortalığı yakıp yıkmıştı, ben de bizim çocukları kahraman zanneder övünürdüm onlarla. Tayyip Erdoğan’ın yanında ona çok bağlı halkı var ama bunun dışında çok güçlü birşey daha var onu koruyan. Eskiden nefret ettiğim birine hiç kimseye olmadığım kadar hayranım şu an helal olsun…”ifadelerinin altında tartışmalı yorumlar paylaşıldı.

Bu yazının altına yazıyı Uzlu’nun yazdığını iddia edenler oldu. Tartışmalarda, “Darbe teşebbüsüne karşı çıkan bir partinin adamları değil, topyekün halkımızdı, bunu başbakan dahil herkes biliyor ve söylüyor. Halk demokrasiye sahip çıkmıştır fakat bunu Tayyip’e sahip çıkmak olarak algılayanların aklına şaşarım. HAYIRLı akşamlar” ifadelerinden sonra referanduma ilişkin tartışma başladı.

“Hayır diyecekler terörist”

Referandumda “Hayır” diyecekleri teröristlikle suçlayan Uzlu, “Hayır’ı destekleyenlerin yanında teröristler ve batılı devletlerin de oluşu büyük bir şüphe duymamıza sebeptir. Vatandaşlarımızın bir kısmının AK Parti düşmanlığı derken hırslarının akıllarının önüne geçtiğini görmek büyük bir üzüntü oluşturmaktadır. Milletimiz üzerine oynanan oyunlar devam etmektedir. İnşaAllah kardeşi kardeşe düşman eden, bu sistemden kurtuluruz. EVET Ülkemiz için yeni bir zafer olur İnşaAllah” yanıtı yazdı.

Uzlu, “Diktatöre hayır denilecek” paylaşımlarının ardından 15 Temmuz göndermesi yaparak, şu paylaşımda bulundu:

“Buradan kendimi ihbar ediyorum… Olası bir kalkışmada DEVLETİ beklemeyeceğim…

Siz de beklemeyin… Azdan az çoktan çok… Sizinle yarım kalan hesabı sokak sokak mahalle mahalle göreceğiz… Cesetlerinizden köprü yapmayan namerd olsun… Bahar geliyormuş.. Gelsin bakalım. ‘Kanınızla banyo yapmayan’ soysuz köpektir. Gelin ki içimizde dinmeyen öfkeyi leşinize bakarak dindirelim. Siz de o yürek var mı lan…15 Temmuz gecesi kulağımda yankılan o sesle sesleniyorum size ‘Bu saatten sonra canını düşünen soysuz köpektir’

Ama şunu da biliyorum ki sizde o yürek yok Sümüklünün P..’leri… Biz bekliyor olacağız…

Topunuz gelin…”