AKP’li Şamil Tayyar, Kılıçdaroğlu’nun Cemaat tarafından rehin alındığını iddia ederken, Erdoğan’a da 15 Temmuz’la ilgili gerçek bilgilerin aktarılmadığını savundu.

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Cemaatçi hakim ve savcılarla ilgili gerçek bilgilerin aktarılmadığını söyledi.

Tayyar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gerçek bilgilerin aktarılmadığını belirterek, “15 Temmuz gecesini evde koltuğunda geçirenler bugün ahkam kesiyor. Türkiye’nin her yerinde görülen çatı davalarında bir problem var. FETÖ borsası var! Kimi savcı, hakim, avukatlar bu süreci rant sürecine dönüştürüp para kazandı. Cumhurbaşkanımıza yargının iç yüzüyle alakalı gerçek bilgiler aktarılmıyor” ifadelerini kullandı.

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’nün elinde olduğunu” ileri süren Tayyar, “Şu an Kılıçdaroğlu FETÖ’ye rehin. FETÖ ile mücadele ederken bir taraftan da Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’den kurtarılması gerekiyor. Kılıçdaroğlu FETÖ argümanları üzerinden siyaset yapmaya devam ediyor” dedi