AKP ile MHP’nin uzlaşarak Meclis’e getirdiği ‘başkanlık anayasası’na ilişkin ilk oylama dün gece yapıldı. AKP’li vekiller gizli olması gereken oylamada, oylarını objektiflere göstermişlerdi. O vekillerden Orhan Deligöz’ün, oyunu göstermesinin sebebi belli oldu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) anayasa değişikliğine ilişkin oylamalar iç tüzük gereği ‘gizli’ yapılmak zorunda. Dün akşam yapılan oylamada, AKP’li milletvekilleri oylarını kabin dışında diğer AKP’lilere ve objektiflere göstererek kullandı.

KARDEŞİ FETÖ’DEN TUTUKLANMIŞTI

Oylarını diğer AKP’lilere ve objektiflere gösteren milletvekillerinden biri de AKP Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz’dü. Orhan Deligöz’ün oyunu göstermesinin sebebi ise kısa bir süre sonra belli oldu.

Deligöz’ün kardeşi Ayhan Deligöz, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınmıştı. Malatya’da Orman ve Su İşleri Bakanlığı 15. Bölge müdürü görevindeyken gözaltına alınan Deligöz, önce tutuklanmış, yaklaşık iki ay gözaltında kaldıktan sonra salıverilmişti.