Çorum’un Kargı ilçesi AKP’li Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eken, CHP’li üye Sonay Ergül’ün aracını kurşunladı. Olayın ardından ifadesi alınan Eken, serbest bırakıldı.

Çorum’un Kargı ilçesi CHP’li Belediye Meclis Üyesi Sonay Ergül dün gece yayladaki evinden özel aracıyla Kargı’ya giderken, AKP Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eken ve AKP Belediye Meclis Üyesi Abdulaziz Akgül’ün oğlu İbrahim Akgül tarafından önü kesilerek aracına ateş açıldı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Sonay Ergül “Olayda kullanıldığı tahmin edilen bir tabanca İbrahim Eken’in aracında bulundu” dedi.

Olay yerinden kaçmasına rağmen şahısların kestirme yoldan tekrar önüne geçtiklerini ve bu defa İbrahim Eken, İbrahim Akgül ve sonradan gelen kişiler tarafından aracının taşlandığını söyleyen Ergül, “Kaçarak canımı zor kurtardım” dedi.

Serbest bırakıldılar

Ergül daha sonra jandarmaya haber verdiğini belirterek şunları söyledi:

“Jandarmanın incelemesi sonucunda olayda kullanıldığı tahmin edilen bir adet tabanca İbrahim Eken’in aracında, olayın meydana geldiği bölgede ise yüz adet tabanca ve tüfek boş kovanı bulundu. Şikayetçi olduğum kişiler ifadeleri alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.”

Ergül, söz konusu olayın belediye meclisinde geçen bir tartışmanın ardından yaşandığını söyledi.