Pazar, Mayıs 26, 2024

AKP’den Katar krizi ve ‘yeni darbe’ açıklaması

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, AKP Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında Katar krizi ve ‘yeni darbe’ iddiaları hakkında açıklamalarda bulundu. ‘Yeni darbe’ iddiaları hakkında kimse umutlanmaya kalkmasın mesajı veren Ünal, Katar krizi için “Rabia her türlü darbeye karşı olmaktır” dedi. 

AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, parti genel merkezinde yapıldı. Toplantının ardından AKP Sözcüsü Mahir Ünal basın açıklaması yaptı.

KATAR KRİZİ: CUMHURBAŞKANI GÖRÜŞMELER YAPIYOR

AKP’li Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Katar krizi konusunda telefon diplomasisi yürüttüğünü ifade etti. Tayyip Erdoğan’ın krizle ilgili Kuveyt, Ürdün ve Endonezya ile telefon görüşmeleri yaptığı bilgisini verdi.

KILIÇDAROĞLU’NA YANIT: RABİA MEDENİYETİMİZE AİT BİR KAVRAMDIR

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hükümete yönelik Katar Mesajlarını değerlendirdi. Kemal Kılıçdaroğlu Müslüman Kardeşler’e verilen desteğin kesilmesini ve ilk adım olarak Rabia işaretinden vazgeçilmesini söylemişti. AKP’li Ünal Kılıçdaroğluna yanıt verdi. Ünal şunları söyledi:  Rabia her türlü darbeye karşı olmaktır. Bizim medeniyetimize ait bir kavramdır. Kılıçdaroğlu’nun kültürümüze ne kadar uzak olduğunu anlıyoruz. Hangi odaklarla ortak bir söylemi kullandığını görüyoruz

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN HÜKÜMETE KATAR MESAJI
‘YENİ DARBE’ MESAJI: KİMSE UMUTLANMASIN

AKP’li Ünal ‘yeni darbe’ iddiaları hakkında da konuştu. AKP sözcüsü Ünal “15 Temmuz’u savuşturmuş olan çok kritik bir süreçte kendi milleti ile birlikte püskürtmüş olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti bundan sonra herhangi bir darbe girişimine müsaade etmeyecektir” dedi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaşananlara ve uygulamalara değinen Ünal “Türkiye’de hem orduda, yargıda, emniyette FETÖ’nün beli kırılmıştır. Cumhurbaşkanımız açık bir şekilde paralel devlet olarak nitelendirdiği bu yapıya ortak bir tavır takınma çağrısına kimin karşı çıktığını, kimin kalkan olduğunu biliyoruz. Bugün Kemal Kılıçdaroğlu siyasi yapılanmayı soruyor. AK Parti bütün siyasal sistemini ilçe, il başkanlıklarında 17-25 Aralık’tan sonra çok ciddi bir temizlik yapmıştır. Ama Kılıçdaroğlu bir temizlik yaptı mı?”dedi.

AKP’li Ünal sözlerini şöyle sürdürdü: Birilerinin bu millete karşı bir psikolojik harekat içinde olduğunu gördük. Bu şu anlamada gelmiyor. Bu konuyu kaleme alan köşe yazarının bunu yaptığı anlamına gelmiyor. Bu tür dedikodular sıkça kullanıldığında birilerinin bu dili kullanması birilerini umutlandıracaksa kimse umutlanmaya kalkmasın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti dimdik ayaktadır. Milletimizin gönlü rahat olsun.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER