AKP Sözcüsü Mahir Ünal, dün Bahçeli’nin erken seçim açıklamasının ardından yapılan yorumların üzerine “Bu bir teklif mahiyetinde. Danışıklı bir dövüş söz konusu değil. Değerlendirmeler sonucunda gerekli ya da gerekli görülmez.” dedi.

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, Habertürk TV canlı yayınında, Ciner Medya Ankara Temsilcisi Ali Can Türkoğlu’nun sorularını yanıtladı.

Bahçeli’nin erken seçim çağrısı sonrası Ankara’da İYİ Parti bilmecesi

“ORTADA ALINAN BİR KARAR YOK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli arasındaki yapılacan görüşmeye değinen Mahir Ünal, “Daha önceden planlanmış bir görüşmeydi. Abdülamit Gül ile Bahçeli arasında görüşme de daha önce planlanmıştı. Bahçeli’nin açıklamaları sonrası erken seçim görüşmesi olarak yorumlandı. Bugün de Sayın Cumhurbaşkanımız ile Bahçeli görüşecek. Bu bir teklif mahayetinde. Danışıklı bir dövüş söz konusu değil. Değerlendirmeler sonucunda gerekli ya da gerekli görülmez. AK Parti her zaman seçimlerin zamanında yapılması konusunda hassas olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Devlet Bahçeli’nin görüşmesini görmek gerekir. Bizim bir değerlendirme yapmamız doğru olmaz. İki parti görüşme sonrası yetkili organlarıyla bunu değerlendirecektir. Bahçeli’nin teklifini değerlendirmeyeceğimiz anlamına da gelmez. Liderlerden sonra parti organları da görüşecek. Cumhurbaşkanımız yarın milletvekilleriyle görüşecek. Ortada alınan bir karar yok. İktidar partisiyiz ince eleyip sık dokumalıyız.” dedi.

MHP’nin teklifi reddedilirse ne olur sorusuna yanıt veren Ünal, “Parti sözcüsü olarak bu konuda bir değerlendirme yapmam doğru olmaz.” diye konuştu.

Erdoğan’ın başdanışmanı Çevik: Ok yaydan çıktı, seçimin 2019’da yapılmayacağı ortada