AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Melih Gökçek’in Ankara’dan aday olması iddiaları hakkında konuştu. Kurtulmuş, “Ortada henüz bir teklif olmadığı gibi, Melih Bey’in de sıcak bakmadığı bilgisi var. Kulis bilgilerine itibar ederek siyaset yapmayız” dedi.

Kurtulmuş, Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in sorularını yanıtladı:

Melih Gökçek’in adaylığı hakkında soruyu yanıtlayan Kurtulmuş, “Ortada henüz bir teklif olmadığı gibi, Melih Bey’in de sıcak bakmadığı bilgisi var. Kulis bilgilerine itibar ederek siyaset yapmayız. En güçlü adaylarla katılacağız. İsimler isminden konuşmayı doğru bulmam. Bedrettin Dalan’ın da, Melih Gökçek’in de aday olmayacağı anlaşılıyor” diye konuştu.

“BU CUMHURBAŞKANIMIZIN KARARIDIR”

Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş’un İstanbul adaylığı hakkında da konuşan Kurtulmuş, “Kulis bilgileridir. En çok oyu alabileceğimiz şekilde çalışmalar yapıyoruz. Daha aday adayları belli değil. Kamuoyu çalışmaları var. Burada önemli konulardan biri de parlamenter sayısıdır. Cumhurbaşkanımızın vereceği kritik karardır. Belediye için Meclis’ten istifa ettirilir mi, bu Cumhurbaşkanımızın kararıdır. Meclis’teki sayı da kritik. Bunu biliyoruz” ifadelerini kullandı.

AKP Grup Başkanvekili Turan’dan Gökçek yorumu: Ahmet Hakan kazanır