Akit TV sunucusu Mehmet Özmen, darağacı önünden yaptığı yayında Türk kamuoyunun CHP liderinin idamını beklediğini söyledi. Özmen, “Türk kamuoyu, PKK terör örgütüne, FETÖ’ye yandaşlık yapan, kol kanat geren, bağrında besleyen örneğin Kemal Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin de işte bu darağacında asılmasını, idam edilmesini bekliyor diye düşünüyorum.” dedi.

İdam tartışması yeniden gündeme girerken Akit TV’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için idam talebinin dile getirildiği bir yayın yapıldı. Akit Tv sunucusu Mehmet Özmen, Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüm yıl dönümü dolayısıyla müzeye dönüştürülen Ulucanlar Cezaevi’nden gerçekleştirdiği yayında, cezaevinin bahçesinde bulunan darağacının önünde “Türk kamuoyunun idam edilmesini istediği kişiler var” dedi. Halkın Abdullah Öcalan ve Fethullah Gülen’in idamını istediğini söyleyen Özmen daha sonra şu ifadeleri kullandı: “Türk kamuoyu, PKK terör örgütüne, FETÖ’ye yandaşlık yapan, kol kanat geren, bağrında besleyen örneğin Kemal Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin de işte bu darağacında asılmasını idam edilmesini bekliyor diye düşünüyorum, bu bizim fikrimiz tabii ki, takdir yine kamuoyunun…”

Akit TV haberi “Ulucanlar Cezaevi’nden Kemal Kılıçdaroğlu’na dikkat çeken terör eleştirisi” başlığını kullanarak servis etti.