Tayyip Erdoğan’ın eski danışmanlarından ve Hürriyet yazarı Akif Beki iktidar medyası tarafından adalet yürüyüşüne yapılan eleştirileri köşesinde değerlendirdi. Beki’nin yorumu “ölçüsüz, ayarsız tepkiler” oldu.

Akif Beki Hürriyet’teki köşesinde Adalet Yürüyüşü’ne iktidar medyası tarafından getirilen eleştirileri değerlendirdi. Akif Beki “Kılıçdaroğlu’yla yürüyen şu teröristler” başlıklı yazısında El Arabiya gazetesini örnek göstererek eleştirilerin ölçüsüz ve ayarsız olduğu yorumunda bulundu.

“E PES YANİ BU KADARINA DA”
Köşesinde iktidar medyasında yürüyüşle ilgili haberlerden bölümler aktaran Akif Beki yazısının içeriğinde “e pes yani bu kadarına da” ifadesini kullandı.

Akif Beki yazısında şunları ifade etti: Suimisalin şaheserlerini, kötü örnek örnek alınsın diye değil, kaçınılsın diye anmıştım dün. Fakat şu haberi sabırla okuyun, malum olmuş bana dersiniz…

“Enis Berberoğlu’na verilen cezayı bahane ederek yollara düşen CHP liderine terör örgütleri destek verdi. FETÖ, PKK ve Gezi provokatörleri, Kılıçdaroğlu’nun yanında birleşti. Tutuklamayı protesto eden Kılıçdaroğlu’nun yol arkadaşları yine terör örgütleri oldu. PKK-FETÖ ve Gezi provokatörleri CHP’yle kol kola girdi…”

Tipik El Arabiya tarzını çağrıştırmıyor mu?

“ÖLÇÜSÜZ, AYARSIZ TEPKİLER”

Yürüyüş için “Aheste bir mızıldanma yürüyüşü. E o kadarı da mı legal olmasın, o kadarı da mı meşru hak değil” yorumunda bulunan Akif Beki “Tepkiler neden uçtu, niye böylesine orantısız ve abartılı, anlayamıyorum. Yerini bilenlerin nereye saklandığını söylemediği zamanlarda, hangi birimiz adaleti yolda aramadı?” dedi.

“YARGIYI ELEŞTİRMEK DÜN DEMOKRATİK HAKKEN ŞİMDİ HAİNLİK Mİ OLDU” 

Akif Beki yazısında geçmiş dönemlerden örnekler vererek bugün iktidarın ve medyasının yaklaşımını eleştirdi. “İnanç özgürlüğüne, düşünce özgürlüğüne karşı yasakçı mahkeme kararlarını yerden yere vurmadık mı? Adliye önlerinde kuyruğa girip protesto etmedik mi hiç?AİHM’ye, AB’ye, özgür dünyaya ülkemizi bangır bangır şikâyet etmedik mi yani?” diyen akif Beki doğru bildiğimiz her şeyi unutalım mı diye sordu

Yargıyı eleştirmenin, yermenin ve kınamanın düne dek demokratik hak olduğunu hatırlatan Akif Beki yazısını “Şimdi yasadışı, şimdi suç, şimdi hainlik mi oldu?” cümlesiyle bitirdi.