Pazar, Nisan 21, 2024

AK Partili Şamil Tayyar’a deprem konutu çıktı: Hak sahibi olarak başvurduk

Üç dönem AK Parti’den milletvekilliği yapan Şamil Tayyar’a deprem konutu çıktığı anlaşıldı. Tayyar, “Hak sahibi olarak başvurduk, 85 metrekare 2+1 ev çıktı. Kardeşim oturacak” açıklaması yaptı.

BirGün Gazetesi’nden İsmail Arı’nın haberine göre, yurttaşlar konteyner kentlerde ve çadırlarda yaşam mücadelesi verirken AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı’nın ardından eski AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar’a da deprem konutu çıktı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, 4 Şubat’ta “Gaziantep Deprem Konutları Kura Çekimi” düzenledi. Kura çekiminin İslahiye ilçesi bölümüne gelindiğinde ise ekranda Şamil Tayyar’ın adı belirdi. Tayyar’a 5’inci katta 2+1 daire çıktığı açıklandı.

Arı’nın konuştuğu Şamil Tayyar ise kendisine deprem konutu çıktığını doğrulayarak şu açıklamayı yaptı: “Kurada 2+1 85 metrekare ev çıktı. Babamın iki katlı bahçeli bir evi vardı. Ev benim üzerime kayıtlıydı ve ağır hasar raporu vermişlerdi. Bir süre sonra da yıkıldı. Hak sahibi olarak deprem konutuna başvurduk. Kurada çıkan evi de kardeşim aldı.”

Tayyar, 24, 25, ve 26’ncı dönem Gaziantep Milletvekilliği yapmıştı.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı’ya da Urfa’da deprem konutu çıkmıştı. Yazmacı, 2023 Ağustos ayında, Ensar Vakfı yurtlarındaki tecavüz skandalı nedeniyle soruşturma geçiren ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Asım Sultanoğlu’nu ziyaret eden ilk isimlerden biriydi.

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER