Pazar, Mayıs 19, 2024

AK Partili Kılıç: “THK uçaklarının içine tavuklar kümes yapmış”

AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, THK’nın yangın söndürme uçakları için, “Ben uçaklarını gördüm. Tavukların içerisinde kümes yaptığı, neredeyse yumurtlayacakları, farelerin yuva yaptığı hale gelmişler. Bunlarla mı yangınlarla mücadele edeceğiz” dedi

Kılıç, TBMM’de basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve şunları söyledi:

FARELER YUVA YAPMIŞ

“Adam sana kaliteli hizmet satmıyor. Kendi elindeki uçakları yenilemiyor, bakımını yaptırmıyor. Burası bir vakıf. Devletin bir kuruluşu değil ki. ‘Size lazım olan hizmeti, sizin istediğiniz kalitede vermeyeceğim’ diyor. Verenden alacaksınız tabii ki. Ben uçaklarını gördüm, tavukların içerisinde kümes yaptığı, neredeyse yumurtlayacakları, farelerin yuva yaptığı hale gelmişler. Bunlarla mı biz yangınlarla mücadele edeceğiz? Siz kendi kurumunuzun değerlerine bakacaksınız, ben hizmet almak istediğim zaman da kaliteli hizmeti vereceğinizi bana gösterirseniz sizden hizmet alırım. Dolayısıyla o uçakların vermiş olduğu hizmetin çok daha kalitelisini çok daha ucuza, manevra kabiliyeti yüksek araçlarla, helikopterlerle, her yıl Tarım Bakanlığı hizmet alım ihalesine çıkar ve alır”

AMAÇ TÜRKİYE’Yİ ZAYIF GÖSTERMEK

“Sosyal medya üzerinden global yardım çağrısı yapılmasındaki amaç, Türkiye’yi zayıf göstermek. Aşık Şenlik der ki; ‘Arabanız çamura battıysa, Allah sahibine kudret versin’. Bizim sahibimiz belli, 84 milyon ve bu millet. Dolayısıyla bizim sahibimiz bunların mesaj verdiği yerler değil, Avrupası, Amerikası, PKK’sı, FETÖ’sü değil, bu millet. Orman yangınları her yıl rutin olur. Ancak bu yıl havanın kuru olması, iklim şartları, nem düşüklüğü ve başka iddiaların da olduğu bir artış var. Herkesin destek olması gerekirken ve ülkeye faydalı olan da bu iken bu tür çağrılarla başka yerlerden medet ummalarının hiç kimseye faydası yoktur. Mücadeleye en büyük zararı veren de bu çağrılar ve söylemlerdir”

YANAN ALANA TARIM ALANI BİLE OLMAZ

“Yangın alanlarının yapılaşma olması bir yana tarım alanı olmasına bile Anayasa müsaade etmiyor. Bölgeye yapacağımız ziyarete tüm komisyon üyelerimizin katılmasını umuyoruz. Çünkü bu herkesin o bölgedeki emek verenlere yapması gereken katkının inceleme-araştırma çalışması olacak.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER