AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, yerel seçimlere ilişkin değerlendirmesinde "Mesele problemi doğru dürüst okuyabilmektir. Nasıl ki baştan beri söylüyorum, aman başarılarımıza güvenip rehavete kapılmayalım. Çünkü başarmak çok önemli meziyettir ama başarıyı sürdürmek ondan daha zordur. Geçtiğimiz seçimde milletin de bize verdiği dersi iyi okumamız lazım" dedi. AK Parti Bursa İl Başkanlığı tarafından Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa, AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Bursa Milletvekili Mustafa Varank, AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, eski AK Parti Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ile çok sayıda partili katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa'nın da aralarında olduğu 81 ildeki teşkilat bayramlaşmasına video konferansla katılarak partililere hitap ettiği programda konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin sonuçlarını değerlendirdi. Kısa Dalga’da yer alan habere göre, AK Parti teşkilatlarının her zaman hedefe yürüdüğünü söyleyen Ala, "AK Parti'nin kıymetli emek verenleri hiç merak etmeyin. Önümüzdeki dönemi her alanda eş zamanlı reformlar yaparak Türkiye'nin, milletimizin ihtiyaç duyduğu bütün hizmetleri ayaklarına götürme dönemi olarak değerlendireceğiz. Geçtiğimiz seçimde de bütün teşkilat mensuplarımız, gece gündüz çalıştınız. Bütün önceki dönem milletvekillerimiz, arkadaşlarımız biliyorum ki gecelerini gündüzlerine katarak çalıştılar ama milletin de bize verdiği dersi iyi okumamız lazım" ifadelerini kullandı.

‘Önümüzdeki dönemi reformlarla geçirmek boynumuzun borcu’

Ala, sözlerini şöyle sürdürdü:

"AK Parti'nin temel vasfı da milletin verdiği mesajı olduğu gibi doğru dürüst okuyabilmektir. Şimdiye kadar hep bunu yaptık. Bundan sonra da suçlu arama yerine, suç varsa, değerlendirilmesi gereken bir şey varsa o bizlerde. Orada hiç şüphe yok ama milletimizin mesajını doğru dürüst okuyabilmektir, hüner. Bunu, bütün Türkiye siyasetinin doğru dürüst yapması icap eder. Onun için önümüzdeki dönemi, milletimizin ihtiyaç duyduğu reformlar dönemi olarak geçirmek bizim boynumuzun borcudur. Hiç unutmayalım ki AK Parti kurulduğunda, nasıl ki Türkiye'nin önüne bir vizyon koydu ve 21 yıldır AK Parti iktidarının yaptıklarını, dünyada örnek olarak gösterilecek başarılar olarak ortaya çıkardık, şimdi de önümüzdeki mevcut durumu iyi okuyarak, yolumuza Türkiye Yüzyılı vizyonuyla devam edersek, 2028'de bu millete bir zafer daha hediye ederiz."

‘Buradan büyük bir başarı çıkaracağız’

Her problemin aynı zamanda bir fırsatı içinde barındırdığına dikkat çeken Efkan Ala, şöyle devam etti:

Ali Babacan, Müsavat Dervişoğlu'nu ziyaret etti: İktidar anayasayı bağlayıcı bir hukuk normu olarak görmüyorsa… Ali Babacan, Müsavat Dervişoğlu'nu ziyaret etti: İktidar anayasayı bağlayıcı bir hukuk normu olarak görmüyorsa…
"Mesele problemi doğru dürüst okuyabilmektir. Nasıl ki baştan beri söylüyorum, aman başarılarımıza güvenip rehavete kapılmayalım. Çünkü başarmak çok önemli önemli meziyettir ama başarıyı sürdürmek ondan daha zordur. Hep bunu söyledim. Şimdi de problemden korkmayız. Problem, içerisinde fırsatları barındırır. Onu çekip çıkaracaksınız. Durumunuzu gözden geçireceksiniz ama hedeflerinizi de gözden geçirip, tespit ettikten sonra, hedeflere kilitleneceksiniz. Biz bunları en iyi yapmış ve bundan sonra da en iyisini, daha da iyi yaparak gösterebilecek bir kadroyuz. İnşallah önümüzdeki dönemi AK Parti'nin yeniden amatör bir ruhla, fakat bütün tecrübelerini dikkate alarak, profesyonel bir anlayışla hedeflerine doğru emin adımlarla yürüdüğü bir dönem olarak ortaya koyacağız. Buradan büyük bir başarı çıkaracağız."
Editör: PolitikYol