Cumartesi, Haziran 22, 2024

AK Partili belediye başkan yardımcısının kardeşi içkiliyken kaza yaptı, işlem yapan polisler gözaltına alındı

AK Partili Hakkari Şemdinli Belediyesi başkan yardımcısının kardeşi içkiliyken kaza yaptı. İşlem yapan polisler gözaltına alındı.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın aktardığına göre, AK Partili Şemdinli Belediyesi Belediyesi başkan yardımcısının kardeşi içkiliyken trafik kazası geçirdi. Olay yerine gelen polis, sürücünün değiştirilmeye çalışıldığını fark etti ve gerekli işlemleri yapmak istedi. Bu sırada şahıslarla polis arasında tartışma çıktı.

Bakan’ın aktardığına göre olayın büyümesi üzerine polisler, şahısları emniyete götürdü. İlçe emniyet müdürü de polislerin ‘yaptıkları işlemlerde haklı olduklarını ve gerekli işlemlerin yapılacağını’ belirtti. Ancak şahıslar polislerin kendilerine hakaret ettiğini öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Bunun üzerine ifade veren emniyet müdürü ve polisler, verdikleri ifadenin kağıda farklı aktarıldığını belirterek imzalamak istemedi.

Bu esnada, savcı kendisine de hakaret edildiği iddiası üzerine emniyet müdürü dahil üç polis hakkında gözaltı talimatı verdi.

Polislerin siyasi baskı altında kaldığını ve hak ettikleri desteği almadıklarını belirten Bakan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı göreve çağırdı: “Bu olayı etraflıca araştırmak ve eğer haklılarsa bu memurlara sahip çıkmak sizin görevinizdir size bunu hatırlatacak değilim ancak polis memurlarında ciddi bir yalnızlık ve çaresizlik durumu var bunun sebebi siyasiler karşısında ya da siyasi bağlantıları olanlar karşısında ne kurumu ne de yargı mercileri tarafından korunmayacağını düşünmesidir. Konuya eğilmenizi ve bu polislerin durumunu araştırmanızı rica ediyorum. Ben her zaman olduğu gibi güvenlik güçlerinin yanında durmaya devam edeceğim.”

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER