Perşembe, Nisan 18, 2024

AK Parti’den istifa eden eski belediye başkanı İYİ Parti adayı oldu

AK Parti’den Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ve daha sonra hem AK Parti’den hem de başkanlık görevinden istifa eden eski Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, İYİ Parti’ye katıldı ve belediye başkan adayı oldu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden 2018 yılında istifa eden AK Parti 22, 23 ve 24. dönem milletvekili Enver Yılmaz, İYİ Parti’ye katıldı ve belediye başkan adayı oldu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istemesi üzerine 2018 yılında 4,5 yıl sürdürdüğü Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden milletvekili Enver Yılmaz, AK Parti’den de istifa etmişti.

DHA’nın haberine göre, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Enver Yılmaz’ın İYİ Parti’ye katılması nedeniyle bugün il binasında tören düzenlendi.

Törene İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak, Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Rıdvan Yalçın, İl Başkanı Melikşah Murat Genç ve partililer katıldı.

Burada konuşan İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, “Bu saat itibari ile artık biz de İYİ Partiliyiz. Sizlerin arasında olmaktan ben de memnunum. İnşallah bu önümüzdeki 31 Mart seçimlerinde hem İYİ Parti hem ay yıldızlı rozetimizi mahcup etmeyecek sonuçla birlikte bir zafer ile karşınıza gelmek istiyorum. Biz de o irade var, millette o inanç var. O irade ve inancı parti olarak hep beraber bir araya getirdiğimizde inşallah sonuç alınacaktır” dedi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER