Pazartesi, Mayıs 27, 2024

AK Parti’den CHP’ye geçmişti: Belediye binasındaki gizli kamera ile ilgili soruşturma açıldı

AK Parti’den CHP’ye geçen Afyonkarahisar Belediyesi’nde bulunan gizli kamera ve “böcek” olarak tabir edilen dinleme cihazlarıyla ilgili olarak savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla İl Emniyet Müdürlüğü gizli kayıt cihazları yerleştirildiği iddialarına yönelik inceleme başlattı. Belediye yetkilileri de makam katındaki üç oda dışındaki odalarda da tarama yapılması için emniyete talepte bulundu.

Yerel seçimlerde Belediye Başkanı seçilen CHP’li Burcu Köksal, görevi devraldıktan sonra belediyede buldukları gizli dinleme ve izleme cihazlarıyla ilgili ayrıntıları ANKA Haber Ajansı’na anlatmış, ekiplerinin konuyla ilgili rapor hazırladığını ifade etmişti.

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, basına yansıyan haberlerde yer alan gizli kayıt cihazlarıyla ilgili iddiaların mahiyetinin anlaşılabilmesi için inceleme başlatıldığı bilgisi verildi.

Bu kapsamda Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü birimleri belediyede bulunduğu belirtilen cihazlarla ilgili incelemelerine başladı. Belediye yetkilileri ise diğer odalarda da inceleme yapılması için emniyete talepte bulunuldu. Emniyet ve savcılığın işlemlerini tamamlamasının ardından Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın konuyla ilgili açıklama yapacağı öğrenildi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER