Yeni Çağ gazetesi yazarı Ahmet Takan AKP’nin özellikle büyükşehirlerde kaybettiği oyları geri kazanmak için seçim ittifakları hazırlığına girdiğini yazdı.

Ahmet Takan “Dünya turuna çıktık ama neden!” başlıklı yazısında, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Hayır cephesi” temaslarına karşı AKP içinde de seçim ittifakı hazırlıkları olduğuna dikkat çekti.

Takan, başta yerel seçimler olmak üzere AKP-MHP-BBP işbirliğinin formülleri üzerinde durulduğunu yazdı.

Takan’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Haftanın son kulisi de, Başbakan Binali Yıldırım ile BBP Genel Başkanı Mustafa Destici arasında gerçekleşen kısa görüşmeden… Açık gündeme düşen, bedelli askerlik, OHAL’in kaldırılması bir tarafa kalsın. Siyaset kulislerinde, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüttüğü “hayır” platformu temaslarına karşı AKP’nin seçim ittifakları hazırlıkları konuşuluyor. Referandumda büyükşehirlerde eriyen AKP oylarını tekrar kazanmak için başta yerel seçimler olmak üzere AKP-MHP-BBP işbirliği formülleri üzerinde duruluyor, “AKP, bundan sonra ancak bu ittifakla büyükşehirleri alabilir” yorumları yapılıyor. Genel seçimlerde ise olası ittifaklara her parti kendi amblemi ile girebilmesinin pazarlıkları yapılıyor…