Perşembe, Şubat 29, 2024

Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Güdük hayatını kaybetti

Sabah saatlerinde saldırıya uğrayan Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Samet Güdük hayatını kaybetti.

Güdük, sabah saatlerinde makam odasında makam odasında silahlı saldırıya uğradı.

Belediye çalışanı olduğu bildirilen bir kişinin silahlı saldırısına uğrayan Güdük’ün vücuduna üç kurşun isabet etti. Hastaneye kaldırılan Güdük, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Valilik ‘alacak meselesi’ belediye ‘olasılık’ açıklaması yaptı

Saldırıya ilişkin Adana Valiliği’nden yapılan açıklamada, olayın ‘alacak verecek meselesi’ olduğu ileri sürülmüştü. Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Olayın alacak verecek meselesi yüzünden Adana-1980 doğumlu, Belediye Halk Ekmek çalışanı M. G. isimli şahıs tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmiş, şüpheli şahıs suç aleti ile birlikte olay akabinde yakalanmıştır. Söz konusu olayla ilgili çok yönlü olarak tahkikata başlanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Valiliğin açıklamasına karşı Adana Büyükşehir Belediyesi’nden de ‘para meselesi nedeniyle gerçekleştirilmiş olma ihtimali sadece bir olasılık’ açıklaması yapılmıştı.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından saldırıya ilişkin yapılan yazılı açıklama ise şöyleydi:

“Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük’e silahlı saldırı gerçekleştiren şahıs, Adana Büyükşehir Belediyesi personeli olup, yoksulluğunu anlattığı, geçinmek için çalışmak zorunda olduğunu ilettiği, ailevi sıkıntılarını paylaştığı Başkan Zeydan Karalar tarafından işe alınan bir kişi. Saldırıya uğrayan Özel Kalem Müdür Vekilimiz Samet Güdük’e, milyonlarca liralık borç verecek mali gücünün bulunması mümkün görünmediği gibi, Samet Güdük’ün de insanlarla sorunlu şekilde mali iletişime geçecek bir kişilikte olmadığını, ilişkileri iyi, kişisel husumeti bulunmayan, temiz kalpli bir insan olduğunu, onu tanıyan herkes bilir. Olayın, saldırganın ifadesinde iddia ettiği gibi para meselesi nedeniyle gerçekleştirilmiş olma ihtimali, sadece bir olasılık olarak ortada dururken, saldırganın ifadesinin, bazı iletişim kanallarında tek gerçek gibi yer alması son derece üzücü. Güvenlik güçlerimizin tahkikatı sonucu gerçekler ortaya çıkacaktır.”

 

 

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER