CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Güvenpark’tan başlattığı Adalet Yürüyüşü 6. gününde devam ediyor.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 6. GÜNÜNDEN KARELER

ADALET YÜRÜYÜŞÜ 5. GÜNÜNDE

FOTOĞRAFLARLA ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 5. GÜNÜ

Bugün yürüyüşe DİSK de katıldı. Ayrıca CHP Meclis Grup Toplantısı bugün yürüyüşte yapıldı.

Yürüyüş bugün, 6. gününde Bulak Köyü’nden başladı.

Yürüyüşe DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ile DİSK’e bağlı sendikaların yönetici ve üyeleri katılım sağladı.

Bugün güzergah üzerindeki Çamlıdere’de CHP Grup Toplantısı yapılacağı için Kılıçdaroğlu, önceki günlerin aksine bugün yürüyüş öncesi basın toplantısı düzenlemedi.

‘Adalet Yürüyüşü’nün 6’ncı gününe, CHP eski Genel Başkanı ve Gazeteci Altan Öymen de katıldı. Bugün 85 yaşına giren Altan Öymen’in doğum günü olduğu, parti otobüsünden anons edilince CHP’li milletvekilleri ve partililer Öymen’i alkışlarla kutladı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ‘Adalet Yürüyüşü’nün 6’ncı gününde, öğle molasının verildiği Çamlıdere yol ayrımında, Ankara dışında ilk kez gerçekleştirilen grup toplantısında konuştu. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun konuşması öncesi, pazar günkü yürüyüş sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Hasan Tatlı için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı. Grup toplantısının yapıldığı alanda, ‘Asla yalnız yürümeyeceksin’ yazılı pankart açılırken, toplantıyı çok sayıda CHP’li milletvekili ve vatandaş takip etti.

KILIÇDAROĞLU ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NDE KONUŞTU: BEN ADALET ARAYAN BÜTÜN MAĞDURLAR VE MAZLUMLAR İÇİN YÜRÜYORUM

Grup konuşmasının ardından yürüyüşe devam edildi. CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay sosyal medyadan paylaştığı fotoğrafta İstanbul’a 330 km kaldığını duyurdu.