CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlattığı Adalet Yürüyüşü bugün 5. gününde devam ediyor.

Adalet Yürüyüşü’nün 4. günü dün Şeker Bölge Trafik’te sonlanmıştı. Bugün ise yürüyüş Kızılcahamam Orman Deposu mevkiindenden başladı.

Beşinci günün başlangıcında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Adalet kavramına verdiğimiz önemi artık bütün dünya biliyor. Biz herkes için adalet istiyoruz. Kimseye zarar vermiyor kötü söz söylemiyoruz. Bize saldıranlar, eleştirenler olabilir. Bizi kızdırmak isteyenler olabilir. Canları sağolsun. Ben inatla adalet için yürüyeceğim. 80 milyon için… Dün yağmur altında yürürken, yoldan gelip geçen kamyonlar, minibüsler araçlar belki şöyle düşünmüşlerdir; “Bu yağmurun altında bu insanlar neden yürüyor” diye. İnsan varsa bir yerde adalet olmak zorundadır. Adalet için yürüyoruz” dedi

Yürüyüşü bugün ünlü ozan Ataol Behramoğlu ve Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy da katıldı.

 

ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN BİRİNCİ GÜNÜ | “BIÇAK KEMİĞE DAYANDI, YETER ARTIK!”

ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 2. GÜNÜ | CHP, GRUP VE MYK TOPLANTILARINI DA YOLDA YAPACAK

FOTOĞRAFLARLA CHP’NİN #ADALETYÜRÜYÜŞÜ

 

Adalet Yürüyüşü yola çıktıktan yaklaşık 1 saat sonra Kızılcahamam’a vardı.

FOTOĞRAFLARLA ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 5.GÜNÜ

Ankara’dan ‘Adalet Yürüyüşü’ne katılanlar arasında bulunan Hasan Tatlı’nın geçirdiği kalp krizinin ardından hayatını kaybetmesi nedeniyle çok üzgün olduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Yürüyüşümüzün başlangıcında olan fakat daha sonra kalp krizi geçiren bir arkadaşımız hayatını kaybetti. Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Çok üzgünüz. Adalet yolundaki ilk kaybımız. İnşallah bundan sonra buna benzer bir olayla karşılaşmayız. Yarın bir grup başkanvekilimiz ile bir grup milletvekili arkadaşımız cenaze törenine katılacak. tekrar hepimizin başı sağ olsun diyorum” diye konuştu.

Bugün yürüyüşe katılan Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy; “Adalet Yürüyüşü başladığından beri Halkevleri olarak Adalet Yürüyüşü’nün içerisindeyiz. Şubelerimiz Ankara’dan dönüşümlü olarak yürüyüşü devam ettirdiler. Biz bu yürüyüşün sadece CHP’nin bir yürüyüşü olarak görülmesini doğru bulmuyoruz. Bu adalet talebi bütün ülkenin adalet talebidir. Bizim 16 Nisan’da bir sözümüz vardı: “Bu memleket bizim. Geleceğimiz, haklarımızı ve memleketimizi tek adama bırakmayacağız.” Dün Hayır için ne dediysek bugün yine bütün hayırlarımızın arkasındayız. Yargının tek adam rejimine bağlı kılınmasına karşı Adalet Yürüyüşü’nün önemli olduğunu düşünüyoruz. Eşitlik, özgürlük, adalet, laik bir ülke için buradayız.” dedi.

Yürüyüşte iki defa mola verildi. İlk molada yağmur kesintisi de yaşandı. Sabah saatlerinden itibaren çiseleyen yağmurun sağanağa dönüşmesi sonrası mola uzatıldı. Bir süre sonra yağmurun yavaşlamasıyla birlikte “Yağmur çamur bizi döndüremez” diyenler yeniden yola koyuldu.

Adalet Yürüyüşü’nün 5. günü Bulak Köyü’ne gelinmesiyle birlikte son buldu. Köyde konaklama amacıyla kamp kuruldu.