Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye’de FETÖ ile ilk mücadeleye başlayan yerin Türk yargısı olduğunu belirterek, “HSYK incelemelerini bitirdi, şu anda incelenmedik hakim ve savcı kalmadı. Elbette ki bu örgütün yapısı nedeniyle bunan sonra başka incelemeler olmaz deme imkanı yok. Çünkü karşımızda çok farklı bir terör örgütü var” dedi.

Bozdağ; “Kendi içerisinde örgüt mensuplarının yaptıkları haksızlığı, hukuksuzluğu, tehdidi yakından yaşayıp görenler yargı mensupları oldu. HSYK seçiminden sonra da bu mücadele hukuka uygun bir biçimde devam etti ve Türk yargısı içinde 4 bini aşkın FETÖ’cü terör örgütü ile bağlantısı nedeniyle meslekten atılan hakim ve savcı oldu. HSYK incelemelerini bitirdi, şu anda incelenmedik hakim ve savcı kalmadı. Elbette ki bu örgütün yapısı nedeniyle bunan sonra başka incelemeler olmaz deme imkanı yok. Çünkü karşımızda çok farklı bir terör örgütü var” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde hakim ve savcı adayları kura törenine katıldı.

 

HSYK İNCELEMELERİNİ BİTİRDİ

FETÖ’nün devletin bütün organları içerisinde yaptığı tahribatın büyüklüğüne dikkat çeken Bozdağ, sözlerine şöyle devam etti:

“Şimdi FETÖ hakkında ağzına açıp konuşan bir sürü insan görüyorsunuz. Medyada, siyasette başka yerde. Marifet bu gün konuşmak değil, marifet 17 Aralık’ta adam gibi durup, adam gibi konuşmaktı. O gün konuşan var mıydı? Şimdi herkes kılıcı eline almış şu FETÖ’cü, bu FETÖ’cü diye kesmeye bakıyor. FETÖ’cü diye kesmeye kalktıkları 17 Aralık’ta, 25 Aralık’ta sonrasında FETÖ’cülere karşı en önde mücadele eden insanlar. Konuşmak, 15 Temmuz’dan sonra daha da kolay oldu. Ama marifet o gün konuşmaktı. Herkesin gerçeği gördüğü bir zamanda herkesle eş zamanlı gerçeği gören ileri görüşlü değildir, marifet herkesin gerçeği göremediği bir noktada görebiliyorsanız siz ileriyi görebiliyorsunuz demektir.”

Türkiye’de FETÖ ile ilk mücadeleye başlayan yerin Türk yargısı olduğunu belirten Bozdağ, “Kendi içerisinde örgüt mensuplarının yaptıkları haksızlığı, hukuksuzluğu, tehdidi yakından yaşayıp görenler yargı mensupları oldu. HSYK seçiminden sonra da bu mücadele hukuka uygun bir biçimde devam etti ve Türk yargısı içinde 4 bini aşkın FETÖ’cü terör örgütü ile bağlantısı nedeniyle meslekten atılan hakim ve savcı oldu. HSYK incelemelerini bitirdi, şu anda incelenmedik hakim ve savcı kalmadı. Elbette ki bu örgütün yapısı nedeniyle bunan sonra başka incelemeler olmaz deme imkanı yok. Çünkü karşımızda çok farklı bir terör örgütü var” diye konuştu.