Çarşamba, Mayıs 29, 2024

Abdullah Cömert’in ailesine saldırı

Hatay’ın Antakya ilçesinde 2 Haziran 2013’teki Gezi Parkı eylemleri sırasında polis memuru Ahmet Kuş tarafından atılan biber gazı kapsülünün başına isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren 22 yaşındaki Abdullah Cömert’in ailesine saldırı gerçekleşti.

Neyse O adlı internet sitesinde yer alan habere göre, Olay bu gece saat 00.30 sıralarında Abdullah Cömert’in evinin bulunduğu Antakya’nın Gazi Mahallesinde meydana geldi. Saldırıyı Abdullah Cömert’in abisi Adnan Cömert Facebook hesabından, “Evimize saldırı var” ve “ Canımız tehlikede” şeklinde duyurdu.

Ailesinden edindiğimiz bilgilere göre, Olayın kendi mahallesinde oturan şahıslar tarafından gerçekleştiği ve defalarca saldırıya uğradıklarını söyledi. Şahıslar tarafından mağdur duruma düşürüldüklerini, saldırgan şahısların sahte rapor alarak kendilerinden şikayetçi olduğunu aktardı. Saldırının planlı olduğunu ve polis ekiplerinin olaydan 1 saat sonra geldiğini belirtti.

Saldırı sırasında evde hasta annesi ve engelli kardeşiyle olduğunu, yaşadıkları korkuyla şok olduklarını ve saldırgan şahısların kalabalık olduğunu söyleyen Adnan Cömert, kalabalığında birbirleriyle akraba olduklarını belirtti. Abdullah Cömert’in vefatından öncede aralarında tartışma olduğunu ancak bu tartışmanın Abdullah Cömert’in vefatından sonra daha da çok arttığını belirten abisi, saldırganlardan birisinin kapıyı kırmak amaçlı yaptığı hamlede ayağını kırdığını başka bir saldırganın ise arabanın camlarını kırmaya çalışırken elini kestiğini ve bu durumdan da ailesi tarafından şikâyetçi olduklarını söyledi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER