Biden adaylıktan çekildi Biden adaylıktan çekildi

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, kendisini hedef alan MHP'li isimlerden birine ilk kez yanıt verdi.

İktidara yakın Abdulkadir Selvi uzun süredir "Yeni bir siyasi iklim kurulmalı" diyerek Gezi tutuklularının yeniden yargılanmasını gündeme getiriyor. AK Parti'nin ortağı MHP'nin milletvekilleriyse Selvi'nin bu yazılarına karşı çıkarak hakaretler yağdırıyor.

Bunlardan biri de MHP Sosyal Medya Sorumlusu Hüseyin Özkan.

Özkan, 17 Nisan'da Selvi’nin Aleviliğini hedef alarak savaştan sağ kurtulanlar ya da canı bağışlananlar için kullanılan ‘kılıç artığı’ ifadesini yöneltmişti: Abdülkadir Selvi, yok hükmündedir. Çöptür. Kalem ve Kılıç artığıdır!” Özkan ayrıca 15 Mayıs'ta, Gezi davasında tutuklu iş insanı Osman Kavala'nın yeniden yargılanması reddedilince 'tek çarenin Selvi'yi Silivri Cezaevi'ne göndermek olduğunu' söylemişti.

'Ölümden ötesi mi var?'

MHP'lilerin hakaretlerine şu ana kadar karşılık vermeyen Selvi, bu açıklamaya bugün köşesinde cevap verdi. "Eyvallah etmem" diyen Hürriyet yazarı, şunları dedi:
  • İsmini anmaya değer bulmadığım malum şahsı daha önceki tehdit ve hakaretleri nedeniyle mahkemeye vermiştim. Gazetecileri tehdit etme cüretini gösteren malum şahsın, kendi fıtrat ve tıynetine yakışan hakaret ve tehditleriyle mahkemelerde hesaplaşacağım. Ama şunu bilsin ki hiçbirine boyun eğmem. Hiçbirine eyvallah etmem. Ölümden ötesi mi var? Doğru bildiklerimi yazmaya ve konuşmaya devam edeceğim.
  • Beni ikide bir Silivri üzerinden tehdit etmeye çalışanlar dikkat etsin. Kimin Silivri’ye gireceği belli olmaz. Ben Türkiye’nin yolunun Silivri Cezaevi’nden değil özgürlüklerden geçtiğine inanıyorum.
Selvi ayrıca cumhur ittifakındaki tartışmalara da dikkat çekerek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'bir sonraki açıklamasında erken seçim çağrısı yapmayacağının garantisi olmadığını' söyledi.
Editör: Altan Sancar