AKP’ye yakınlığı ile bilinen Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, asıl kabine değişikliğinin şimdi değil, 2019’dan önce gerçekleşeceğini yazdı

Selvi’nin “Darbe tehdidinden kabine değişikliğine kulisler” başlıklı yazısından ilgili kısım şöyle:

“Peki köklü bir değişiklik hiç olmayacak mı? Hani 16 Nisan’dan sonra önce partide, ardından kabinede sonra da yerel yönetimlerde değişiklik yapılacaktı? AK Parti’nin önemli isimlerinden birine göre, şimdi mini bir revizyon yapılacak. Cumhurbaşkanı, asıl köklü değişikliği 2019 seçimlerinden önce gerçekleştirecek. Ne zaman olabilir? “Cumhurbaşkanı, kongreleri 6 ay içinde tamamlayın talimatını verdi. 2017 sonunda il kongreleri bitip, 2018 yılı Şubat ya da Nisan ayında büyük kongre toplanabilir. AK Parti’yi 2019 seçimlerine götürecek kadrolar oradan çıkacak. 2019’da hem yerel seçimlere hem de Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimine topluma heyecan verecek bir ekiple gidilebilir. Kongreden sonra köklü bir kabine değişikliği yapılabilir. Cumhurbaşkanı, AK Parti’yi 2019’a götürecek A takımını o zaman çıkarabilir”

Kabine değişikliği şimdi de 2018 yılına ertelendi diye düşünmeyin. Siyasette ciddiyeti olan her ihtimali değerlendirmekte yarar var. Ama küçük çaplı bir kabine değişikliği her an bekleniyor.”