Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Berkay Gökçınar, belediyenin koronavirüs önlemlerine dair açıklamalarda bulundu.

Belediyenin ilk günden bu yana çalışmalarını sürdürdüğünü ve Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın çalışmaları bizzat koordine ettiğini ifade eden Gökçınar şunları söyledi:

Korona virüsünün Dünya’ya yayılmaya başladığı ilk andan itibaren belediyemiz hazırlıklara başladı. Bürokratlarımızın ve personelimizin büyük bir özveriyle gerçekleştirdiği çalışmalar, tüm kamu binalarının dezenfeksyonuyla başladı. Ardından bu virüsün yol açtığı sosyal ve ekonomik sıkıntıların belediyemiz imkanları çerçevesinde nasıl en aza indiririz planlarına başladık.

Mansur Yavaş tarzı belediyecilik anlayışıyla yani sosyal belediyecilikle, Ankara halkının arasında yardımlaşma köprüsü kurduk. Tamamen şeffaf, bir elin verdiğini diğer elin görmediği bir köprü.

İnternet sitemizde ilan ettiğimiz belediyemizin hesap numaralarına yardımda bulunan kişiler, korona sebebiyle işini kaybetmiş, dar gelirli vatandaşlarımızın ve evden çıkamayan 65 yas üstü vatandaşlarımızın bir nebze olsun sıkıntılarını hafifletiyorlar.

Ankara bu zorlu günlerde Mansur Yavaş sayesinde bir aile gibi oldu, yardımlar gittikçe artıyor ancak daha kat etmemiz çok yol ve ihtiyaç sahibi çok aile var.

Belediyemize gelen talepler doğrultusunda çalışan, paket servisi yapan motorize ekibimiz bile var.

Mevcut Afet koordinasyon merkezimizi ilerleyen günlerde daha iyi hizmet verebilmek için büyütme kararı aldık.

Bu merkezde önümüzdeki günlerde artacağına inandığımız Baskent153 telefon hattına gelen tüm taleplerin çok hızlı bir şekilde karşılanmasını sağlayacağız.

Koordinasyon merkezinin başında başkanımız bizzat bulunacak ve hizmetleri yerinde inceleyecek. Bu zor günlerde çalışan tüm belediye personelimize çok teşekkür ediyorum.