Pazar, Mayıs 26, 2024

6 partinin güçlendirilmiş parlamenter sistem metni liderlere sunuldu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmaları hakkında, “Ortak mutabakat metnimizi tamamladık. Dün akşam da TBMM’de son çalışmamızı gerçekleştirdik. 6 parti olarak mutabakat metnini sayın genel başkanlara sunduk” açıklamasını yaptı.

Erkek, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de ekonomik kriz yaşandığını, toplumun derin bir yoksullukla karşı karşıya olduğunu belirtti.

Bunun nedenlerinden birinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olduğunu kaydeden Erkek, ülkedeki olumsuz tabloyu değiştireceklerini belirtti.

İlk seçimde iktidara geleceklerini ifade eden Erkek, “İktidar olduktan sonra Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı da Türkiye’nin 13’üncü cumhurbaşkanı olacak. Yeni cumhurbaşkanı ve yeni meclis, toplumsal uzlaşmayla yeni anayasa değişikliğini millete sunacak” dedi.

“ORTAK MUTABAKAT METNİNİ TAMAMLADIK”

6 parti olarak güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili 4 aya yakın çalışma yaptıklarını kaydeden Erkek, “Ortak mutabakat metnimizi tamamladık. Dün akşam da TBMM’de son çalışmamızı gerçekleştirdik. 6 parti olarak mutabakat metnini sayın genel başkanlara sunduk. Şimdi takdir sayın genel başkanlarda. En kısa zamanda sayın genel başkanlar bir araya gelecek ve Türkiye’ye, kamuoyuna gerekli mesajları verecek” şeklinde konuştu.

Muharrem Erkek, Türkiye’nin yeni bir siyaset kültürüne ihtiyacının olduğunu sözlerine ekledi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER