Cumartesi, Nisan 13, 2024

CHP’li Bulut sordu: 200 liranın üzerindeki Gaye Erkan imzası sahte mi?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, 7 Aralık 2023’te piyasaya sürülen 200 TL’lik yeni banknotlardaki Merkez Bankası (MB) Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın imzasının, gerçek imzası olmadığını söyledi.

Bulut, Erkan’ın, 200 TL’lik banknotların üzerindeki imzası ile ABD’de kullandığı imzanın aynı olmadığını belirterek, “Sormak istiyorum, her yerde farklı bir imza mı kullanıyorsunuz” dedi.

‘MB başkanı itibarımızın simgesi paramıza sahte imza atmış’

Paranın bir ülkenin itibarını ve bağımsızlığını simgelediğini dile getiren Bulut, şunları dedi: “Evet hiç kuşku yok ki paramız milletimizin itibarıdır. Ancak Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın 200 TL’nin üzerine attığı imza ile ABD’de kullandığı imza arasında hiçbir benzerlik yok. Merkez Bankası başkanı, itibarımızın simgesi paramıza sahte imza atmış.”

Öte yandan yılbaşında gönderdiği tebrik kartlarında da yine eski imzasını kullandığını belirten Bulut, “Sormak istiyorum, Her yerde farklı bir imza mı kullanıyorsunuz? İmzanız değiştiyse bunu noterden mi yaptınız? İtibarımızın simgesi paramıza neden farklı bir imza atma gereği duydunuz” ifadelerine yer verdi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER